راهنمای نویسندگان

 

فقط در صورت هیأت علمی بودن ( استادیار، دانشیار و استاد) اقدام به ارسال مقاله فرمایید.

 

نشریه پژوهشهای حسابداری مالی در برابر مقاله‌های ارسال شده از سوی سایر افراد (دانشجوی مقاطع تحصیلی مختلف) موظف به پاسخگویی، بررسی و پیگیری نخواهد بود.

 

نشریه پژوهشهای حسابداری مالی تنها به مقالاتی می‌پردازد که به طور دقیق بر اساس شیوه نگارش نشریه تدوین شده باشد، در غیر اینصورت موظف به پاسخگویی، بررسی و پیگیری نخواهد بود.

 

 **************************

هزینه بررسی اولیه مقاله: 1200000 ریال

 

هزینه نهایی برای پذیرش مقاله: 2700000 ریال

 

مراحل و شیوه پرداخت هزینه

 

1-به اکانت کاربری خود در سامانه نشریه وارد شوید.

 

2- قسمت نویسنده را انتخاب کنید.

 

3-قسمت مقالات ارسال شده به نویسنده برای پرداخت هزینه را انتخاب کنید.

 

4-بر روی کد مقاله کلیک کنید.

 

5- بر روی شروع پرداخت کلیک کنید و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمائید.

 

نرخ هزینه‌ها بر اساس مصوبات اداره انتشارات و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان است و در صورت صدور مصوبات جدید قابل تغییر است.

***************************

جهت بهبود کیفیت نگارش چکیده لاتین مقالات، لازم است  نویسندگان قبل از ارسال مقاله، متن چکیده را در سامانه Grammarly قرار دهند و پس از رفع ایرادات گرفته شده چکیده را برای نشریه ارسال کنند

**************************

فرم تعارض منافع

فرم تعارض منافع، توافق نامه‏ای است که نویسنده (گان) یک مقاله اعلام می‏کنند که در رابطه با انتشار مقاله ارائه شده به طور کامل از اخلاق نشر، از جمله سرقت ادبی، سوء رفتار، جعل داده‏ها و یا ارسال و انتشار دوگانه، پرهیز نموده‏اند و منافعی تجاری در این راستا وجود ندارد و نویسندگان در قبال ارائه اثر خود وجهی دریافت ننموده‏اند. فرم تعارض منافع به خوانندگان اثر نشان می‏دهد که متن مقاله چگونه توسط نویسندگان تهیه و ارائه شده است. نویسنده مسئول از جانب سایر نویسندگان این فرم را امضا و تایید می‏‏نماید و اصالت محتوای آن را اعلام می‏‏نماید. نویسنده مسئول هم چنین اعلام می‏دارد که این اثر قبلا در جای دیگری منتشر نشده و همزمان به نشریه دیگری ارائه نگردیده است. همچنین کلیه حقوق استفاده از محتوا، جداول، تصاویر و ... به ناشر محول گردیده است.

 

آدرس الکترونیکی:

نام نویسنده مسئول:

تلفن:

وابستگی سازمانی:

عنوان مقاله:

آیا نویسندگان یا موسسه مربوطه وجهی از یک شخص ثالث (دولتی، تجاری، بنیاد خصوصی و غیره) برای هر بخشی از مقاله ارائه شده (شامل کمک‏های مالی، نظارت بر داده‏ها، طراحی مطالعه، آماده‏سازی اثر، تجزیه و تحلیل آماری و ...) دریافت نموده است؟

بلی

خیر

 

آیا نویسندگان هرگونه اختراعی که در حال انجام، داوری و یا ثبت شده، مربوط به این اثر را در حال انجام دارند؟

 

بلی

خیر

 

آیا طرق دسترسی دیگری وجود دارد که خوانندگان بتوانند که اطلاعات اضافی اثر مذکور را از نویسندگان مقاله دریافت نمایند؟

بلی

خیر

 

آیا جنبه‏ای از این اثر مرتبط با حیوانات آزمایشی یا بیماری های خاص انسانی است که نیاز به اعلام و تایید اخلاق نشر باشد؟

بلی

خیر

 

نام نویسنده مسئول:                                                            تاریخ:                                                     امضا

 

***********************************

         دانلود شیوه‌نامه (جدید) 

  برای جلوگیری از تأخیر در داوری و انتشار به موقع مجله، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید.

  از کلیه‌ پژوهشگران گرامی که مقاله‌های خود را برای چاپ در این مجله ارسال می‌نمایند، تقاضا می‌شود به نکات زیر توجه فرمایند:

  1- موضوع مقاله در ارتباط با پژوهش در زمینه‌ حسابداری مالی (گزارشگری مالی، رویکردهای جدید در تهیه و گزارش اطلاعات حسابداری، حسابداری اجتماعی، استانداردهای حسابداری مالی، بازار سرمایه و اطلاعات حسابداری، پژوهش‌های رفتاری در حسابداری مالی، اعتبار بخشی به اطلاعات حسابداری) باشد.

  2- مقاله قبلاً برای هیچ یک از نشریه‌ها (داخلی یا خارجی) ارسال یا در هیچ یک از نشریه‌ها (یا مجموعه مقالات همایش‌ها) چاپ نشده باشد.

  3- مقاله با استفاده از نرم‌افزار word2007 و بالاتر بر روی کاغذ A4 (حاشیه‌ها از بالا و راست 3 و چپ و پائین 5/2 ) تایپ شود. برای متن فارسی از قلم  Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA  MicrosoftInternetExplorer4     B Lotus با فونت 13 و برای متن انگلیسی از قلم Times New Roman و فونت 122 استفاده شود.

  4- چارچوب مقاله به صورت استاندارد زیر است:

  4-1- صفحه‌ جلد مقاله شامل: عنوان کامل مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان (نام نویسنده‌ عهده‌دار مکاتبات با علامت ستاره مشخص شود)، مرتبه‌ علمی و نام دانشگاه یا مؤسسه‌ محل اشتغال، نشانی کامل نویسنده‌ عهده‌دار مکاتبات شامل: نشانی پستی، شماره تلفن، نمابر و پست الکترونیک.

  4-2- صفحه‌ اول مقاله شامل عنوان و چکیده‌ مقاله به زبان فارسی مشتمل بر: موضوع مقاله، روش پژوهش، طرح بحث و نتیجه‌گیری (مجموعاً 175 کلمه) و واژگان کلیدی (حداکثر 5 واژه).

  4-3- صفحه‌ دوم تا انتهای مقاله مشتمل بر: مقدمه (شامل: بیان مسأله، اهمیت آن و هدف پژوهش)، مبانی نظری و پیشینه پژوهش، فرضیه‌های پژوهش، روش پژوهش (شامل: جامعه آماری، روش نمونه‌گیری و حجم نمونه، ابزار جمع‌آوری اطلاعات، فنون تجزیه و تحلیل اطلاعات، مدل‌های پژوهش‌، تعریف متغیرهای پژوهش‌ و تعریف عملیاتی آن‌ها)، یافته‌های پژوهش (شامل: ارائه یافته‌ها و تجریه و تحلیل آن)، نتیجه‌گیری (شامل: خلاصه مسأله و هدف پژوهش، ارائه خلاصه نتایج و مقایسه با سایر پژوهش‌ها و ارائه پیشنهادها)، فهرست منابع.

  5-4- چکیده و واژه‌های کلیدی به زبان انگلیسی در صفحه آخر مقاله ارائه شود و شامل:نام نویسنده یا نویسندگان، مرتبه علمی، رشته و نام دانشگاه یا مؤسسه محل اشتغال باشد.

  5- ارجاعات در متن مقاله به صورت شماره‌ای و در داخل [ ] آورده شود.

  6- در پایان مقاله، منابع مورد استفاده در متن مقاله، به ترتیب حروف الفبایی تنظیم شود (بخش فارسی و لاتین مجزا) و بر اساس شماره ایجاد شده، در بخش منابع شماره در متن مقاله داخل [ ] نوشته شود.

 7- مقاله‌هایی که بر اساس لینک موجود در بالای صفحه (شیوه‌نامه) تنظیم نشده باشد، در هیأت تحریریه مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

 8- مقاله حداکثر در 20 صفحه به نشانی http://far.ui.ac.ir ارسال گردد. 

9-حداکثر فرصت ارسال اصلاحیه مقاله 2 هفته است. در صورت عدم ارسال طی مدت مذکور، مقاله از فرایند خارج خواهد شد.