نویسندگان محترم پیش از ارسال مقاله به نکات ذیل توجه فرمایند.

 

 

 

1-  بر اساس قوانین دانشگاه اصفهان، ثبت‌نام و ارسال مقاله تنها توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی انجام شود.  نویسنده مسوول مقالات مستخرج از پایان نامه ها، ضرورتا استاد راهنما معرفی شود.

 

2-    ایمیل نویسنده مسئول باید ایمیل آکادمیک باشد.

 

3-  در تکمیل مشخصات نویسندگان در سامانه نشریه دقت لازم به عمل آید. بر اساس قوانین دانشگاه اصفهان، به هیچ عنوان در هیچ مرحله ای امکان تغییر ترتیب، تعداد، مرتبه علمی و مشخصات نویسندگان و نویسنده مسئول وجود ندارد. (دانشجویان تحصیلات تکمیلی قبلا از قوانین دانشگاه خود اطمینان حاصل نمایند.)

 

4-  در صورتیکه نویسندگان محترم مقاله ای در نشریه در دست بررسی دارند، قبل از تعیین تکلیف مقاله نسبت به ارسال مقاله بعدی اقدام ننمایند.

 

5-    هنگام ارسال مقاله لازم است سه  فایل زیر با شرایط ذکر شده ارسال شوند.

 

5-1- فایل اصلی مقاله: اسامی نویسندگان از فایل اصلی حذف شده باشد. همچنین نام فایل حاوی اسامی نویسندگان نباشد.

 

5-2- فایل مشخصات نویسندگان: در این فایل، صرفا اسامی نویسندگان و سازمان آن ها قید شود. تعداد و ترتیب اسامی در این فایل و آنچه که در سامانه ثبت می شود یکسان باشد

 

5-3- فایل تعارض منافع: فایل تعارض مناقع را از این قسمت دانلود و تکمیل نمایید.

 

6-  فرم تعهد نویسندگان به صورت پرسش ‏های چک لیست در سامانه تهیه شده است. لطفا پرسش ‏ها را به دقت مطالعه و نسبت به تکمیل فرم دقت لازم بعمل آید.

 

7-   در سامانه نشریه، قسمت وابستگی های سازمانی (سازمان مربوط به نویسندگان) اطلاعات  نویسندگان دقیقاً به شکل زیر وارد شود.

 

  گروه آموزشی، دانشکده، دانشگاه (موسسه آموزشی)، شهر، کشور

 

   Department, Faculty, University (Institution), City, Country

 

8-   تمامی مقالات ارسالی به نشریات دانشگاه اصفهان قبل از ورود به فرایند داوری  از طریق نرم افزارهای مشابهت یاب بررسی خواهند شد.

 

9-   بررسی مقالات در این نشریه منوط به پرداخت هزینه است. پرداخت هزینه تنها به صورت الکترونیک و از طریق سامانه نشریه انجام می شود.  هزینه اولیه: 120000 تومان، هزینه پذیرش: 270000 تومان

 

بدلیل عدم سوء استفاده از سایت دانشگاه اصفهان به اطلاع می رساند این سامانه با هیچ موسسه ای در ارتباط نیست و جهت چگونگی پرداخت هزینه به سامانه نشریات دانشگاه اصفهان مراجعه کنید و از پرداخت هرگونه وجهی به سازمان های غیر مرتبط جهت چاپ مقاله جدا خودداری نمایید.

 

10- در مرحله ‏ایی که نیاز به پرداخت هزینه باشد، ایمیل آن برای تمامی نویسندگان ارسال می ‏شود.

11- جهت بهبود کیفیت نگارش چکیده لاتین مقالات، لازم است  نویسندگان قبل از ارسال مقاله، متن چکیده را در سامانه Grammarly قرار دهند و پس از رفع ایرادات گرفته شده چکیده را برای نشریه ارسال کنند

راهنمای تنظیم مقالات

  1- دریافت مقاله از طریق سامانه نشریه far.ui.ac.ir می باشد.

  2- پیشنهاد می شود ساختار مقاله به صورت زیر تنظیم شود:

  2-1- عنوان مقاله ، ذکر نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان در زیر آن.

  2-2- چکیده مقاله : شامل موضوع، چارچوب نظری ، روش شناسی تحقیق و نتایج مقاله به صورت فشرده ، بین 100 تا 150 کلمه و سپس واژه های کلیدی به زبان فارسی.

  2-3- مقدمه: شامل تعریف موضوع، طرح مسئله و بیان اهداف.

  2-4- بررسی پیشینه: موضوع و چارچوب نظری و طرح پرسش ها / یا فرضیات تحقیق.

  2-5- روش شناسی تحقیق: الگوی بررسی، تعریف مفاهیم و فنون گردآوری و تحلیل داده ها.

  2-6- ارائه یافته ها ، تجزیه و تحلیل تفسیر آن ها

  2-7- خلاصه و نتیجه گیری

  2-8- یادداشت ها و پیوست ها (در صورت لزوم)

نکته:    در صورتی که مقاله شما حامی مالی یا تامین کننده اعتبار پژوهشی دارد و یا برگرفته از طرح پژوهشی است، ذکر اطلاعات آن در یک پاراگراف با عنوان تشکر و قدردانی الزامی است. محل این پاراگراف در انتهای مقاله قبل از فهرست منابع باید باشد.

2-9- فهرست منابع فارسی و انگلیسی

  2-10- چکیده انگلیسی همراه با واژه های کلیدی در پایان مقاله.

  3- شیوه ارجاع و استناد

***********************************   

  برای جلوگیری از تأخیر در داوری و انتشار به موقع مجله، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید.

  از کلیه‌ پژوهشگران گرامی که مقاله‌های خود را برای چاپ در این مجله ارسال می‌نمایند، تقاضا می‌شود به نکات زیر توجه فرمایند:

  1- موضوع مقاله در ارتباط با پژوهش در زمینه‌ حسابداری مالی (گزارشگری مالی، رویکردهای جدید در تهیه و گزارش اطلاعات حسابداری، حسابداری اجتماعی، استانداردهای حسابداری مالی، بازار سرمایه و اطلاعات حسابداری، پژوهش‌های رفتاری در حسابداری مالی، اعتبار بخشی به اطلاعات حسابداری) باشد.

  2- مقاله قبلاً برای هیچ یک از نشریه‌ها (داخلی یا خارجی) ارسال یا در هیچ یک از نشریه‌ها (یا مجموعه مقالات همایش‌ها) چاپ نشده باشد.

  3- مقاله با استفاده از نرم‌افزار word2007 و بالاتر بر روی کاغذ A4 (حاشیه‌ها از بالا و راست 3 و چپ و پائین 5/2 ) تایپ شود. برای متن فارسی از قلم  Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA  MicrosoftInternetExplorer4     B Lotus با فونت 13 و برای متن انگلیسی از قلم Times New Roman و فونت 122 استفاده شود.

  4- چارچوب مقاله به صورت استاندارد زیر است:

  4-1- صفحه‌ جلد مقاله شامل: عنوان کامل مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان (نام نویسنده‌ عهده‌دار مکاتبات با علامت ستاره مشخص شود)، مرتبه‌ علمی و نام دانشگاه یا مؤسسه‌ محل اشتغال، نشانی کامل نویسنده‌ عهده‌دار مکاتبات شامل: نشانی پستی، شماره تلفن، نمابر و پست الکترونیک.

  4-2- صفحه‌ اول مقاله شامل عنوان و چکیده‌ مقاله به زبان فارسی مشتمل بر: موضوع مقاله، روش پژوهش، طرح بحث و نتیجه‌گیری (مجموعاً 175 کلمه) و واژگان کلیدی (حداکثر 5 واژه).

  4-3- صفحه‌ دوم تا انتهای مقاله مشتمل بر: مقدمه (شامل: بیان مسأله، اهمیت آن و هدف پژوهش)، مبانی نظری و پیشینه پژوهش، فرضیه‌های پژوهش، روش پژوهش (شامل: جامعه آماری، روش نمونه‌گیری و حجم نمونه، ابزار جمع‌آوری اطلاعات، فنون تجزیه و تحلیل اطلاعات، مدل‌های پژوهش‌، تعریف متغیرهای پژوهش‌ و تعریف عملیاتی آن‌ها)، یافته‌های پژوهش (شامل: ارائه یافته‌ها و تجریه و تحلیل آن)، نتیجه‌گیری (شامل: خلاصه مسأله و هدف پژوهش، ارائه خلاصه نتایج و مقایسه با سایر پژوهش‌ها و ارائه پیشنهادها)، فهرست منابع.

  5-4- چکیده و واژه‌های کلیدی به زبان انگلیسی در صفحه آخر مقاله ارائه شود و شامل:نام نویسنده یا نویسندگان، مرتبه علمی، رشته و نام دانشگاه یا مؤسسه محل اشتغال باشد.

  5- ارجاعات در متن مقاله به صورت شماره‌ای و در داخل [ ] آورده شود.

  6- در پایان مقاله، منابع مورد استفاده در متن مقاله، به ترتیب حروف الفبایی تنظیم شود (بخش فارسی و لاتین مجزا) و بر اساس شماره ایجاد شده، در بخش منابع شماره در متن مقاله داخل [ ] نوشته شود.

 7- مقاله‌هایی که بر اساس لینک موجود در بالای صفحه (شیوه‌نامه) تنظیم نشده باشد، در هیأت تحریریه مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

 8- مقاله حداکثر در 20 صفحه به نشانی http://far.ui.ac.ir ارسال گردد. 

9-حداکثر فرصت ارسال اصلاحیه مقاله 2 هفته است. در صورت عدم ارسال طی مدت مذکور، مقاله از فرایند خارج خواهد شد.